Sprzęt stomatologiczny

Pantomograf CareStream CS 8100 - urządzenie służy do wykonania zdjęcia rentgenowskiego struktur zakrzywionych szczęki i żuchwy. Często nazywane potocznie zdjęciem panoramicznym. Pacjenci mają, w razie potrzeby, wykonywane zdjęcie, które natychmiast widoczne jest na ekranie monitora co umożliwia nam ustalenie wraz z pacjentem dalszego planu leczenia.

Radiowizjografia - posiadamy aparaturę RVG, która pozwala na uzyskanie obrazu rtg na ekranie komputera w ciągu kilku sekund od wykonania zdjęcia, przy minimalnych dawkach promieniowania. Obecność w gabinecie wyżej wymienionego aparatu stwarza komfort pracy dla lekarza, ale przede wszystkim dla Pacjenta, który po pierwsze nie musi biegać ze skierowaniem na zdjęcie, a po drugie na bieżąco otrzymuje pełną dokumentację z poszczególnych faz zabiegu, która zostaje nagrana na płytkę CD. Aparatura RVG spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa w UE.

 

Mikroskop Zeiss - wykorzystujemy go do leczenia zachowawczego ( bardzo dokładne opracowanie ubytku), ale przede wszystkim do perfekcyjnego opracowania kanałów w korzeniach. Dzięki wykorzystaniu wysokospecjalistycznego sprzętu jesteśmy w stanie wyleczyć tzw. trudne przypadki, które kiedyś kończyły się usunięciem zęba, a także zwiększyć skuteczność leczenia.

The Wand - komputerowe znieczulenie bez bólu i stresu. Ilość środka znieczulającego jest dozowana elektronicznie co wiąże się z brakiem rozpierania i odrętwienia tkanek miękkich. Jest to metoda całkowicie bezpieczna, przyjazna dla pacjenta, a przede wszystkim precyzyjna i skuteczna.

Endometr Morita - służy do elektronicznego pomiaru długości korzenia w czasie leczenia endodontycznego.

Ozonytron - służy do całkowitego wyjałowienia pola zabiegowego, co może mieć zastosowanie w leczeniu paradontozy, leczeniu kanałowym, po trudnych ekstrakcajch, w przypadku utrudnionego wyrzynania "zębów mądrości", a nawet przed zakładaniem wypełnień.

Piaskarka abrazyjna - umożliwia opracowanie ubytku nawet bardzo głębokiego bez użycia wiertła, co niweluje stres związany z borowaniem.

Beyond plus - lampa wybielająca