Nie uwierzycie!!!

W Japonii nie stosuje się amalgamatu stomatologicznego z rtęcią od 30 lat, w Szwecji od 1999 roku, Norwegia zabrania wypełniania nim ubytków, niemieccy dentyści nawet nie są uczeni jak go zakładać, a w Polsce i Francji plombuje się nim zęby wielu pacjentów.

Niemieccy naukowcy przeprowadzili badania osób posiadających po 9 plomb amalgamatowych w jamie ustnej. Stwierdzono , że po 10 minutach żucia gumy ich ślina zawiera średnio aż 47 mg rtęci na litr. Norma ustanowiona przez WHO wynosi 1 mg rtęci na litr . Wynika więc z tego , że osoby posiadające taką ilość plomb przyjmują podczas każdego posiłku 47 razy więcej rtęci niż stanowi to dopuszczalna norma.

Francuska Krajowa Agencja ds. Bezpieczeństwa Leków opublikowała raport dotyczący rtęci znajdującej się w plombach amalgamatowych i wynika z niego, że ?żucie pokarmów przyspiesza uwalnianie rtęci. Pary rtęci są niezwykle szybko wchłaniane przez płuca, tendencja rtęci do łączenia się z tłuszczami sprawia, że jest ona szybko transportowana i zatrzymywana w mózgu?

Zaobserwowano, że dentyści i asystentki stomatologiczne dwukrotnie częściej chorują na raka mózgu co jest prawdopodobnie związane z codziennym wdychaniem par rtęci.