Sprzęt stomatologiczny

Skaner wewnątrzustny CS 3600 – System CAD/CAM w protetyce i ortodoncji to absolutna rewolucja w stomatologii. Skaner wewnątrzustny pobiera wszelkie dane konieczne do wykonania pracy protetycznej, a więc obraz protezowanego podłoża, obraz zębów antagonistycznych oraz rejestrację zgryzu, w wyniku czego powstaje trójwymiarowy obraz podłoża protetycznego. Odbywa się to w sposób przyjazny dla pacjenta bez konieczności pobierania wycisków masą na odpowiednich łyżkach, czasu oczekiwania na jej stężenie, bez trudności w oddychaniu oraz bez odruchu wymiotnego, a więc absolutnie komfortowo. Najważniejszą jednak dla nas rzeczą (oczywiście poza komfortem dla pacjenta) jest precyzja powstałego obrazu i brak błędów jakimi obarczony jest wycisk. Zastosowanie tej technologii gwarantuje najlepszą jakość pracy protetycznej.

Laser lasotronix m pro – laser diodowy stanowi najbardziej wszechstronną klasę laserów. Stosuje się go jako urządzenie biostymulacyjne i terapeutyczne,
w mikrochirurgii tkanek miękkich, periodontologii i endodoncji. Należy również podkreślić jego możliwość fotoaktywnej dezynfekcji mającej zastosowanie w implantologii, endodoncji czy w leczeniu stanów zapalnych przyzębia.

Do jego zalet zaliczamy:

  • pomoc w leczeniu nadwrażliwości,
  • wykorzystanie po skalingu,
  • jego zastosowanie przed podaniem znieczulenia podnosi próg bólu,
  • łagodzi objawy aft i opryszczki oraz przyspiesza ich gojenie,
  • zastosowany po usunięciu zębów mądrości zmniejsza dolegliwości bólowe,
  • obrzęk i szczękościsk, a także powoduje lepsze gojenie,
  • wykorzystanie do leczenia zapaleń nerwu trójdzielnego,
  • chorób stawu skroniowo-żuchwowego.

Podsumowując, laseroterapia jest bezpieczną metodą światłoterapii, która oddziałuje jedynie na zmiany chorobowe, nie wpływając na zdrowe tkanki.

Pantomograf CareStream CS 8100 – urządzenie służy do wykonania zdjęcia rentgenowskiego struktur zakrzywionych szczęki i żuchwy. Często nazywane potocznie zdjęciem panoramicznym. Pacjenci mają, w razie potrzeby, wykonywane zdjęcie, które natychmiast widoczne jest na ekranie monitora co umożliwia nam ustalenie wraz z pacjentem dalszego planu leczenia.

Radiowizjografia – posiadamy aparaturę RVG, która pozwala na uzyskanie obrazu rtg na ekranie komputera w ciągu kilku sekund od wykonania zdjęcia, przy minimalnych dawkach promieniowania. Obecność w gabinecie wyżej wymienionego aparatu stwarza komfort pracy dla lekarza, ale przede wszystkim dla Pacjenta, który po pierwsze nie musi biegać ze skierowaniem na zdjęcie, a po drugie na bieżąco otrzymuje pełną dokumentację z poszczególnych faz zabiegu, która zostaje nagrana na płytkę CD. Aparatura RVG spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa w UE.

Mikroskop Zeiss – wykorzystujemy go do leczenia zachowawczego ( bardzo dokładne opracowanie ubytku), ale przede wszystkim do perfekcyjnego opracowania kanałów w korzeniach. Dzięki wykorzystaniu wysokospecjalistycznego sprzętu jesteśmy w stanie wyleczyć tzw. trudne przypadki, które kiedyś kończyły się usunięciem zęba, a także zwiększyć skuteczność leczenia.

The Wand – komputerowe znieczulenie bez bólu i stresu. Ilość środka znieczulającego jest dozowana elektronicznie co wiąże się z brakiem rozpierania i odrętwienia tkanek miękkich. Jest to metoda całkowicie bezpieczna, przyjazna dla pacjenta, a przede wszystkim precyzyjna i skuteczna.

Endometr Morita – służy do elektronicznego pomiaru długości korzenia w czasie leczenia endodontycznego.

Ozonytron – służy do całkowitego wyjałowienia pola zabiegowego, co może mieć zastosowanie w leczeniu paradontozy, leczeniu kanałowym, po trudnych ekstrakcajch, w przypadku utrudnionego wyrzynania “zębów mądrości”, a nawet przed zakładaniem wypełnień.

Piaskarka abrazyjna – umożliwia opracowanie ubytku nawet bardzo głębokiego bez użycia wiertła, co niweluje stres związany z borowaniem.

Beyond plus – lampa wybielająca