Niby oczywiste a jednak…

Adaptacja równie ważna…

W związku z dużą liczbą pacjentów cierpiących na strach przed dentystą zachęcamy do skorzystania
z wizyt adaptacyjnych, które mają na celu obeznać najmłodszych pacjentów z naszym gabinetem. Wizyty te są przeprowadzane w gabinecie stworzonym dla dzieci, wyposażonym w nowoczesny sprzęt stomatologiczny, monitor, na którym puszczane są bajki w czasie zabiegów, również wnętrze jest tak urządzone aby odbiegało od „standardowego” gabinetu stomatologicznego. Najważniejszą częścią tego gabinetu jest jednak nasz Dinuś, czyli maskotka służąca do nauki szczotkowania ząbków.

Od samego początku…

Już na etapie trwania ciąży zapraszamy przyszłe mamy do spotkanie z lekarzem stomatologiem, aby poznać pewne fakty, takie jak dobór właściwego smoczka dla dzidziusia ( i zakaz brania go do ust przez najbliższych, bo próchnica to choroba zakaźna), istotę pozycji w jakiej śpi dziecko ze względu na rozwój żuchwy.

Przypominamy, że pierwsza wizyta z dzieckiem powinna mieć miejsce około szóstego miesiąca podczas początku ząbkowania, lekarz będzie mógł przeprowadzić wtedy jego kontrolę, dobrać i zalecić żel na bolące dziąsła. Zachęcamy aby każda kolejna wizyta odbywała się regularnie co około 3 miesiące, ma to na celu poza kontrolą stomatologiczna, także adaptację dziecka z gabinetem.

Dobre rady…

Jako lekarze z wieloletnim, a nawet kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, zwracamy Państwa szczególną uwagę, na to że warto i nawet trzeba uczęszczać profilaktycznie do stomatologa na kontrolę aby zminimalizować ból gdy przychodzi się już z dolegliwościami…
W trakcie wizyty profilaktycznej jesteśmy w stanie zobrazować Państwu za pomocą kamery wewnątrzustnej aktualny stan jamy ustnej, ustalić ewentualny plan leczenia lub zabiegów profilaktyki i higienizacji, na którą kładziemy bardzo duży nacisk w naszym gabinecie. Spotkania te mają, także na celu nawiązanie kontaktu z Państwem, zbudowanie dobrych relacji i poczucia bezpieczeństwa bo jesteście Państwo w dobrych rękach.

Dla Rodziców…

Przypominamy Państwu jako rodzicom, że odgrywacie Państwo najważniejszą rolę w profilaktyce jamy ustnej Waszych pociech, bo to Wy dbacie o częste, dokładne mycie ząbków. Zachęcamy Państwa aby ze standardowego, rutynowego szczotkowanie zrobić dobrą zabawę a dzieci na pewno chętniej będą używać szczoteczki.